Satılık Gayrimenkul mü Arıyorsunuz?

Anasayfa » Satılık Gayrimenkul mü Arıyorsunuz?

Satılık ev veya satılık dükkan arıyorsanız, satın alma kararı vermeden önce iyi düşünmenizi öneriyoruz. Her konut projesi veya ikinci el yapı, yatırım veya kullanım için rantabl olmayabilir. Öncelikle yapıyı yatırım için tercih ediyorsanız, gelecek projeksiyonunu doğru yapmalısınız. Elbette her proje sahibi için kendi projesi en iyisidir. Ama durumun bir de rasyonel boyutu söz konusudur. Satın alacağınız ev noktasında genel geçer ilkeler söz konusu olsa da, dükkanların satın alınmasında çok dikkatli olunması gerekir. Gelecek projeksiyonu yapılma gerekliliği daha çok burada ortaya çıkar. Bir konut, çeşitli şekillerde barınma ihtiyacını karşılayabilir ve barınma ihtiyacını karşılamak dışında büyük kriterler bu noktada söz konusu değildir. Oysa satılık dükkan ilanlarında karşılaşacağınız gayrimenkuller, satılık ev ilanlarında olanlardan bir miktar daha özenle seçilmelidir.

Satın alacağınız dükkan, mükemmel bir projenin parçası olsa ve çok iyi standartlarda inşa edilmiş olsa da, eğer bu dükkan ticari faaliyetleri sürdürebilmeye uygun değilse ve gelecekte de bu noktada bir ihtimal görünmüyorsa, bu yatırım oldukça sakıncalı bir yatırım olacaktır. Bu kararı verirken detaylı şekilde analizler yapmanızda fayda vardır.

Satılık ev ilanlarında da buna benzer ancak nispeten daha basit problemler söz konusudur. Ama yine de daire satın alırken de, buna benzer hesaplamaları yapmakta fayda vardır. Konutun niteliklerinin yanı sıra, orta ve uzun vadede size sağlayacağı karı, konumu ve konumun gelişme olasılığına bağlı olarak hesaplayabilirsiniz. Yeni konut projeleri kapsamında verilen satılık ev ilanları ve satılık dükkan ilanları, çoğunlukla rantabl yatırımlar olacaktır. Bu konuda size en iyi alternatifleri sunan firmamız projelerini inceleyerek, karar verme noktasında doğru referanslara kolayca ulaşabilirsiniz.